Відділ освіти, молоді, спорту, культури та туризму Павлоградської РДА

 

У Західному Донбасі за підтримки компанії ДТЕК проходить третя хвиля проекту «Енергоефективні школи»

Mar 26, 2015
24 березня в Павлограді відбувся семінар, присвячений енергетичному аудиту будівель освітніх закладів. Саме енергоаудит - запорука підвищення енергоефективності та комфорту. Мета семінару розказати адміністраціям шкіл та вчителям про важливість професійного енергоаудиту, який є першим кроком результативного підвищення енергоефективності будівель.

У Західному Донбасі за підтримки компанії ДТЕК проходить третя хвиля проекту «Енергоефективні школи» .

24 березня в Павлограді відбувся семінар, присвячений енергетичному аудиту будівель освітніх закладів. Саме енергоаудит - запорука підвищення енергоефективності та комфорту. Мета семінару розказати адміністраціям шкіл та вчителям про важливість професійного енергоаудиту, який є першим кроком результативного підвищення енергоефективності будівель. Діти, чиї батьки добувають чорне паливо на шахтах Павлоградвугілля, будуть знати, як і для чого це вугілля використовується і як вкрай важливо економити електроенергію – а через неї і паливний ресурс.

За словами керівника Департаменту із соціального розвитку компанії ДТЕК Вікторії Гриб, ДТЕК зацікавлений в тому, щоб проект «Енергоефективні школи» приніс якомога більше користі українським навчальним закладам. Тому й створюється основа, яка дозволить містам та школам орієнтуватися в питаннях енергоефективності та залучати додаткові кошти на її підвищення. Усі заходи спрямовані на те, щоб отримати споживача, який буде раціонально використовувати енергію.

Для реалізації задуманого компанія ДТЕК влаштувала гранти та розробила цілий комплекс заходів. Підручник допоможе школярам на уроках отримати знання у сфері енергоефективності. Практично застосувати поради з цього підручнику діти можуть, використовуючи конструктор на уроках фізики. Також учні матимуть можливість поїхати на екскурсію до Придніпровської ТЕС: там на власні очі вони зможуть побачити, як виробляється електроенергія. Програма передбачає також проекти, які розробляють самі школярі.

Призери і першої, і другої хвилі проведення програми отримали нагороди на суму выд 20 тисяч до 100 тисяч гривень за свої проекти.

Серед шкіл Павлоградського району участь у проекті взяли Вербківська, Вязівоцька, Булахівська ЗШ та Богданівська НЗШ.

До речі, наразі 10 шкіл Західного Донбасу отримали нагороди від компанії ДТЕК за участь у проекті. Це Вербківська ЗШ, Богданівська НЗШ, ліцей та школа № 4 Павлограда, школи № 4 та 7 Тернівки, 1-ша та 2-га Першотравенська, Петропавлівська школа № 2 та інші. Під час семінару учасники проекту поділилися результатами проведеної роботи. Зокрема, діти стали бережливими до елекроенергії, навчилися реалізовувати свої знання в енергозберіганні.

Подібні семінари з енрегетичного аудиту ДТЕК провів ще в лютому для шкіл Західної України, а 23 березня – для шкіл міста Дніпропетровська.

Цей проект – один із багатьох, що реалізує ДТЕК в нашому регіоні. Завдяки шахтоуправлінням ДТЕК Павлоградвугілля лише за 2014 рік в Західний Донбас було спрямовано майже 24,5 млн. грн соціальних інвестицій з боку компанії.