Відділ освіти, молоді, спорту, культури та туризму Павлоградської РДА

 

Екскурсія на Придніпровську теплоелектростанцію

Apr 20, 2015
10 квітня 2015 року учні 7 та 8 класів Булахівської ЗШ I-III ступенів, разом з директором школи Масловською Н.А. та класними керівниками Соболь Н.В. та Таран Н.І.,завдяки участі у проекті «Енергоефективні школи» який фінансується компанією ДТЕК, побували на цікавій екскурсії на Придніпровську тепло-електростанцію.

10 квітня 2015 року учні 7 та 8 класів Булахівської ЗШ  I-III ступенів, разом з директором школи  Масловською Н.А. та класними керівниками Соболь Н.В. та Таран Н.І., завдяки участі у проекті «Енергоефективні школи», що фінансується компанією ДТЕК, побували на цікавій екскурсії на Придніпровській теплоелектростанції.

   В цьому році ТЕС виповнюється 61 рік. Побачити роботу станції з середини - це потрапити в інший світ! Ще на підході до станції можна почути шум високовольтних ліній. Відчуття таке, ніби чуєш мільярди бджілок , які кружляють навкруги! На прохідній станції нас зустрічає усміхнений екскурсовод. У супроводі відповідальних осіб та охорони нас ведуть на обов’язковий  інструктаж з техніки безпеки – все таки режимний об’єкт, та об’єкт підвищеної небезпеки!

Дивуючись та радіючи, що до нас ставляться як до дорослих, ставимо свій підпис у журналі ТБ. Нам видають захисні каски , окуляри та беруші ( спеціальні пристосування для захисту органів слуху бо в деяких приміщеннях дуже шумно)- з цього моменту і розпочинається наша подорож. Спочатку нам розповіли  і показали на спеціальному макеті як облаштована станція, а вже потім ми вирушили на саму станцію. По сходах ми піднімаємось на висоту п’ятиповерхового будинку, і тільки тут починаємо розуміти, наскільки дійсно велична Придніпровська ТЕС. У величезних барабанах, при допомозі металевих кульок, вугілля подрібнюється, потім потрапляє у величезні камери згоряння по стінкам яких, у спеціальних трубах,  циркулює вода. Вода перетворюється на пару, яка в свою чергу примушує обертатися турбіни. Паливо спалюється в топках котлів. 

В результаті нагрівання води утворюється пара з температурою 300 – 400 С0, яка під тиском 100 – 200 атм. подається на парову турбіну. Турбіна приводить в рух генератор, де й генерується електроенергія. Відпрацьована пара з пониженим тиском повертається в конденсаційні установки, де перетворюється у гарячу воду.  В зимовий період цією водою обігрівають будинки жителів лівого берега річки Дніпро - міста Дніпропетровська. Нам показали центральний зал керування всіма процесами на електростанції.

Розповіли, що компанія ДТЕК турбується про чистоту навколишнього середовища і тому, нещодавно, на димових трубах були встановлені сучасні фільтри, які очищують дим від шкідливих речовин. Електрична енергія, яка виробляється на електростанції не накопичується, вона одразу відправляється до споживачів. Ми зрозуміли, що необхідно економно використовувати електроенергію, берегти природні ресурси і тоді буде менше забруднюватись навколишнє середовище. Нам дуже сподобалась ця екскурсія і ми  з задоволенням побували  на станції ще раз!

    

   Учениця 7 пілотного класу Булахівської ЗШ I-III ступенів Безштанько Юля.