У рамках Проекту ДТЕК «Енергоефективні школи»
У рамках Проекту ДТЕК «Енергоефективні школи», який реалізується Всеукраїнською благодійною організацією «Інститут місцевого розвитку» за фінансової підтримки компанії ДТЕК, 2-3 грудня 2014 р. у м. Павлограді пройшов дводенний семінар «Теорія, методологія та практика впровадження Проекту ДТЕК «Енергоефективні школи» в загальноосвітніх навчальних закладах України» для представників обраних загальноосвітніх навчальних закладів міст Дніпропетровської області та м. Енергодара Запорізької області.
Потреби української економіки у природному газі складають понад 60 млрд. куб. м. на рік. За оцінками експертів власного природного газу Україні вистачить лише на 40 – 50 років. Тому питання економного енергоспоживання є одним з найактуальніших для нашої держави.
Значна частина енергоресурсів витрачається на потреби житлово-комунального господарства, причому майже 70% від їх обсягу використовують підприємства теплопостачання.
Пропагування економного використання теплоресурсів, залучення учнів до вирішення екологічних проблем, заощадження теплових ресурсів планети, піклування про добробут країни – це завдання, які під силу вирішити шляхом консолідації зусиль всіх громадян України, починаючи від найменших.
В Україні стартував проект «Енергоефективні школи». У проекті беруть участь учні Булахівської , Межиріцької. В′язівоцької. Новодачинської загальноосвітніх шкіл Павлоградського району.Основне завдання цього проекту – вироблення в учнів розуміння того, що енергія є цінним ресурсом та усвідомлення необхідності заощадження енергоресурсів для збереження клімату та життя на Землі.
Учасники проекту навчатимуться енергозбереження не тільки в теорії, але й на практиці. За підсумками факультативного курсу «Основи теплопостачання та теплозбереження» школярі розроблять проекти, спрямовані на скорочення споживання тепла й електроенергії у своїх навчальних закладах. В основі навчального курсу — програма американських шкіл GreenSchools, перероблена з урахуванням українських реалій. Втілення найкращих проектів профінансує компанія ДТЕК.
Вчитель біології Булахівської ЗШ Соболь Наталія Валентинівна
Слово директору Булахівської ЗШ І-ІІІст. Масловській Н.А.
Нинішній етап розвитку освіти в Україні характеризується пошуками нетрадиційних підходів до розв’язання нових освітньо — виховних завдань. XXI століття є епохою змін, яка зумовлює об’єктивну необхідність неперервного реформування системи освіти, модернізації змісту і структури школи, генерування й реалізації нових ідей та освітніх ініціатив.
До найвищих національних пріоритетів віднесено всебічний розвиток освіти, примноження наукового та інтелектуального потенціалу суспільства, який можливий за умови впровадження інноваційних ідей, теорій та педагогічних технологій навчання, виховання й розвитку особистості, розширення сфер співпраці. Тому Булахівська ЗШ І – ІІІ ступенів з цього року стала пілотною школою по впровадженню Проекту «Енергоефективні школи» у загальноосвітніх навчальних закладах України в рамках Програми соціального партнерства ДТЕК. Керує цим проектом в нашій школі вчитель біології Соболь Наталія Валентинівна, яка проходила навчання в США щодо енергозбереження та використання альтернативних джерел енергії. З метою організації просвітницької роботи в школі з питання енергозбереження, на початку грудня ми відвідали дводенний семінар — навчання. Всіх учасників семінару привітали від ТОВ «ДТЕК» Юлія Кревська та Олена Коновалова. Потім спеціалісти з Інституту місцевого розвитку м. Києва ознайомили нас з енергетичним балансом України та переходом на альтернативні джерела енергії(Анатолій Колієнко), концепцією, метою, завданнями, заходами проекту(Кадрія Сафіуліна), фінансовими проблемами енергоспоживання (Анна Кузуб), інформаційною кампанією в рамках проекту (Марія Помазан), провели лабораторні роботи до тем «Електрика» та «Альтернативні джерела енергії» (Олена Шелеманова). Наше спілкування відбулося в дружній, невимушеній атмосфері. Ми дізналися багато нового і цікавого. Тепер ми зможемо кваліфіковано проводити просвітницьку роботу серед наших учнів щодо енергозбереження. Я дуже вдячна організаторам цього семінару, а всім учасникам бажаю успіху в реалізації проекту!